PTT Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları Tercih Tarihi Belli Oldu

24.05.2024 17:22

PTT Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları Tercih Tarihi Belli Oldu

PTT Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları Hakkında

17.02.2024 tarihinde yapılan PTT Görevde Yükselme sınavı ile 24.02.2024 tarihinde yapılan Unvan Değişikliği sınavının tercih süreci, 27 Mayıs 2024 Pazartesi günü başlayacak olup 31 Mayıs 2024 tarihinde son bulacaktır.

Sınavı kazanıp tercih yapmaya hak kazanan adaylar, İdari Hizmet Sözleşmeli Görevde Yükselme-Unvan Değişikliği Sınavı Tercih Formunu dolduracaklardır.

Sınavı kazanıp tercih yapmaya hak kazanan adaylar Görevde Yükselme sınavları için en fazla 50 tercih, Unvan Değişikliği sınavları içinse en fazla 25 tercih yapabilecektir. Tercih formalarının düzenlenmesine müteakip Başmüdürlükler, 4 Haziran 2024 tarihine kadar formları İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına gönderecektir.

Atama işlemlerinin tamamlanmasına müteakip atananlar, PTT AŞ. tarafından ilan edilecektir. Süresi içerisinde tercih yapmayan, atandığı halde görevi başlamayanlara ikinci tercih hakkı verilmeyecektir.

Sınav ilanında yer aldığı halde kapatılan müdürlükler için o başmüdürlük emrine, merkezi şubeye dönüştürülmesi durumunda ise şubenin bağlandığı merkeze atama yapılacaktır.

Kesinleşmiş sınav sonuçları ik.ptt.gov.tr/duyurular-2 ve sbys.hacibayram.edu.tr sitelerinde yayınlanmıştır.

Tercih yapacak tüm adaylarımıza hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz.