İstanbul 15 No’lu Şube Temsilcilerimiz Kahvaltıda Biraraya Geldi

21.10.2017 16:51

İstanbul 15 No’lu Şube Temsilcilerimiz Kahvaltıda Biraraya Geldi

Programa Genel Başkanımız Ömer Budak, Genel Başkan Vekilimiz Gürbüz İnaltekin, Genel Başkan Yardımcımız Mevlüt Burgaç, Cengiz Bekar, Muzaffer Boskurt, İstanbul Avrupa Yakası PTT A.Ş. Başmüdür Yardımcıları Halit Çalkaya, Remzi Durmuşoğlu, Mustafa Telat Akalın, İstanbul 15 Nolu Şube Başkanı Cengiz Şişman, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara 17 Nolu Şube Başkanı Evren Akpınar, İstanbul Avrupa Yakası 2 No’lu Şube Başkanı Mehmet Direkçi, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Anadolu Yakası 3 No’lu Şube Başkanı Halil İbrahim Derim, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda iş yeri temsilcisinin yanı sıra davetliler katıldı.

Programda konuşan Genel Başkan Ömer Budak, Genel Yetkili Sendika olarak, Toplu Sözleşmede, Kamu Personeli Danışma Kurulunda ve Kurum İdari Kurulunda elde ettikleri kazanımlar hakkında bilgi verdi.

Birlik Haber-Sen’in kurulduğu gün kuşandığı değerler ve hizmet sendikacılığı vizyonuyla, adil bir düzen ve daha yaşanılabilir bir dünya için yola çıktıklarını belirten Genel Başkan Ömer Budak, “Bizim varlık sebebimiz bu davada olmak, zaferimiz ise bu davada ölmektir. Yolumuz uzun olabilir. Bu yolda birçok engellerle karşı karşıya kalabiliriz. Ancak, yolumuzun uzunluğu, davamıza olan inancımızı artırır. Ne mutlu bu Hak davada canla başla koşanlara. Ne mutlu sizlere ve ne mutlu bizlere” dedi.

Budak, Birlik Haber-Sen fikri derinliğini, hoşgörüsünü ve aksiyonerliğini Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’den aldığını belirterek şunları söyledi: “Kurulduğumuz günden itibaren kamu görevlilerinin hak arama mücadelesinin öncülüğünü üstlendik. Özgür birey, sivil toplum ve gerçek anlamda demokratik hukuk devletinin inşasında öncülük ettik. Bütün kadrolarımızla davaya sadakat ve samimiyetten taviz vermeden, hedeflerimize ulaşmak için, hem milletimizle hem de kamu görevlileriyle aynı istikamete doğru yol aldık. Mazlumların yarasını sarma, özgürlük isteyen milyonların sesi olma, kamu görevlilerinin ekmek ve emeğinin geleceğini garanti altına alma bakımından tarihi roller üstlendik. Bu yönüyle Birlik Haber-Sen, emek örgütü olmanın yanında, bir özgürlük hareketidir. Kıymetli Dava Arkadaşlarım, bu yolda görünmek kolay, olmak ise zordur. Ve ancak bu yolda olanlar iz bırakacaktır. Bizim izlerimiz ise bütün sisleri dağıtacaktır.”

Açılış konuşmasını yapan İstanbul 15 No’lu Şube Başkanı Cengiz Şişman, ise “Bizlerin sendikal anlayışı, hizmet sendikacılığıdır. Sendikal rekabet her zaman vardır. Fakat biz kimseyi küstürmeden, kırmadan sendikacılık yapıyoruz” dedi.