Birlik Haber-Sen Olarak Yetkide 11. Yılımız

02.07.2022 09:30

Birlik Haber-Sen Olarak Yetkide 11. Yılımız

Memur-Sen Konfederasyonu, 1 milyon 54 bin 642 Üye sayısıyla rakipleriyle arasındaki farkı artırarak Türkiye’nin en büyük emek hareketi sivil toplum örgütü olma konumunu devam ettirdi.

Hizmet kolumuzda bulunan; beş kurumun tamamında genel yetkili durumdayız. Ayrıca 81 ilimizin büyük çoğunluğunda en çok üye sayısına sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Birlik Haber-Sen olarak bizler, bu yıl da rakiplerimize büyük bir fark attık ve Basın, Yayın ve İletişim Hizmet Kolunda rakip sendikaların üye sayılarının toplamından daha fazla üyeye sahibiz. Bu güç hepimizin gücü, bu gurur hepimizin gururu.

 “Dünya üzerinde Allah’a kulluktan daha büyük bir mekan, Allah’ın rızasını gözeterek insana hizmet etmekten daha büyük bir onur yoktur.” anlayışıyla ulaştığımız bu büyük hedef ve zafer, omuzlara daha büyük sorumluluklar yüklüyor. Kazanılan bu tarihi zafer; üyelerimizle her konuda ve zeminde daha fazla iletişim kurma, sorularına cevap verme, sorunlarına daha hızlı çözüm üretme konusunda sorumluluklarımızı arttırıyor.

6.Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde, Basın, Yayın ve İletişim hizmet kolu çalışanlarını temsil etme görevini ve sorumluluğunu 11’inci kez Birlik Haber-Sen üstlenecek. Sağımızdaki ve solumuzdaki sendikalar ise yasa gereği masaya yedek sıfatıyla oturma alışkanlığını sürdürecek.

Birlik Haber-Sen’in hizmet kolunda rakipsizliğini bir kez daha tescilleyen rakamlar, kamu görevlilerinin beklentileri ve talepleriyle, milletimizin hasletleri ve hassasiyetleriyle uyumlu sendikal bakış ve yaklaşımların haklılığını tescillenmiştir. 

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da verdiğimiz mücadelede, çalışma hayatımızda ve sendikal alanda kararlı ve istikrarlı duruşumuzu koruyacağımızın sözünü veriyoruz. Emeğimizi ve ekmeğimizi korumak, hakça paylaşmak ve çoğaltmak, kardeşliğimizi pekiştirmek ve alın terinin karşılığını temsil etmekten onur duyuyoruz. Bu zorlu ve erdemli mücadelemizde emekleri büyük olan; Genel Başkanımız Ömer Budak başta olmak üzere, sendikamız genel merkez yönetimine, Edirne’den Kars’a, Muğla’dan Hakkari’ye şube başkanlarımıza, il başkanlarımıza ve yönetimlerine, ilçe, kurum ve işyeri temsilcilerimize ve en önemlisi bize desteklerini esirgemeyerek onure eden üyelerime teşekkürlerimizi sunuyoruz.