Memur-Sen’den AK Parti Grup Başkanı Yılmaz’a Ziyaret

01.07.2022 09:30

Memur-Sen’den AK Parti Grup Başkanı Yılmaz’a Ziyaret

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilen görüşmede Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak ve beraberlerindeki heyet, Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçen ek gösterge düzenlemesine ilişkin taleplerini Ak Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz’a aktardı.

Memur-Sen heyeti görüşmede ayrıca yönetim kademelerinden sayılan ve belirli bir mesleki eğitimden sonra sınavla atanan şefler, tekniker ve diğer kamu görevlilerinin mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik önerileri ve Tazminat Yansıtma Oranlarında düzenleme yapılması teklifini iletti.

Yönetim kademesinde görev yapan şube müdürleri, il ve bölge müdür yardımcıları, daire başkan yardımcıları ve benzeri unvanlar ile kariyer uzmanlarına yönelik önergeyle 3600 ek göstergeye yükseltilmelerinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Yalçın, kanun teklifinde giderilmesi gereken eksikliklerin olduğunu ifade ederek “Bu çerçevede 3600 ek gösterge altında kalan kamu görevlilerinin tazminat yansıtma oranlarında iyileştirme yapılması ve ara kademeler eklenmesiyle emekli aylıklarında/ikramiyelerinde artış sağlanması bütünüyle bir memnuniyet sağlayacaktır” diye konuştu.

Bununla birlikte, avukatların ek göstergelerinin 4200’e, öğretim görevlisi ve araştırma görevlilerinin 2. derecesi için 4000’e, 3. derecesi için 3600’e; kütüphaneci, müze araştırmacısı, arşiv uzmanı ve benzeri unvanların 3600’e yükseltilmesi, TRT personelinin ek gösterge tablosunun düzenlenmesi gibi bir çok konunun ele alındığı görüşmede ek gösterge düzenlemesinde kamu görevlilerinin diğer beklentileri de dile getirildi.

Yalçın ayrıca görüşmenin sonunda Memur-Sen’in konuyla ilgili hazırladığı çalışma raporunu İsmet Yılmaz’a sundu.

Ziyarette Genel Başkan Yalçın’ın yanı sıra Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanvekili Latif Selvi hazır bulundu.