BİRLİK HABER-SEN OLARAK GÖREVDEN ALIMLAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMAMIZ

29/07/2016

FETÖ’cü teröristlerin 15 Temmuz darbe girişimleri, sivil iradeye, milletimizin birliğine ve kardeşliğine yönelen alçakça, haince bir teşebbüstü. Bu teşebbüsle ülkemizin ve milletimizin geleceğine ipotek konulmaya kalkışılmıştır.

15 Temmuz Türkiye için aynı zamanda bir eşik, bir dönüm noktası olmuştur. İçimizdeki hainlerin renkleri apaçık ortaya çıkmıştır. Yıllarca milletimizi, himmet ve burs adı altında sömüren şeref yoksunu din simsarları, milletten topladıkları paralarla insanların akıllarını esir almış ve yine milletin paralarıyla yetiştirdiği teröristlerle, millete bomba yağdırmışlardır.

Yıllarca Türk Silahlı Kuvvetlerine ahlak ve yasa dışı yollarla sızan ve sirayet eden Amerikan uşağı FETÖ’cü alçaklar, gözbebeğimiz olan orduyla, milletimizi karşı karşıya getirmişlerdir. Akıllarını 1 dolara satan asker kamuflajına bürünmüş Pensilvanyalı katiller, Türkiye’yi ateşe vermek, vatana kast etmek, millete kıymak amacıyla Türk ve dünya tarihinde eşine rastlanmamış bir ihanete imza atmışlardır.

Fethullahçı terör örgütü, devleti ur gibi sarmıştır. Eğitimde, sağlıkta, adalette, haberleşme sektöründe, basında, yargıda emniyete, TSK’da, sivil toplum kuruluşlarında, kısaca bütün devlet kurumlarında çöreklenmişlerdir. Şimdi millet olarak şu gerçeği yalın bir dil ve üslupla netleştirmemiz gerekiyor. 15 Temmuz FETÖ’cü kalkışmaya karışan kim varsa, bu hain teşebbüse kim ortak olmuşsa; ismi, unvanı, mevkiisi ne olursa olsun gerektiği şekilde cezalandırılmalılardır. Bunlarla birlikte, milletimizin ve vatanımızın bütünlüğüne kast eden PKK’ a ve KCK’ a sempatizanı veya üyesi kim varsa bunlarda kurumlarımızdan temizlenmelidirler. 

Bununla beraber bir şeyin gözden kaçırılmaması da gerekmektedir. Adaletten hiçbir şekilde sapılmamalıdır. Kurunun yanında yaşta yakılmamalıdır. Şuan ülkemiz olağan üstü bir dönemden geçmektedir. Millet olarak, ideolojik farklar gözetmeden, birlik ve beraberlik içinde top yekûn tanklara, havadan yağan bombalara karşı koyduk. Birliğimiz ve bütünlüğümüz için şehitler verdik. Bu birliğimizi ve beraberliğimizi bozmak için birileri provokasyon yapıp, ortalık yerde cereyan eden olayları sulandırmaya, emperyalizme uşaklık etmeye devam etmektedir. Oluşan kardeşlik havasını bozmak için suçsuz günahsız insanları paralelci ilan etmeye çalışmaktalar. Sosyal medya üzerinden kendi menfaatleri için paralelci ilanları yapmakla kalmayıp, bunu herkesin yapması gerektiği konusunda da insanları provoke ediyorlar. Basın Yayın ve İletişim Hizmet Kolunda Genel Yetkili Sendika olarak üyelerimizden ve milletimizden isteğimiz lütfen bu provokatörlere fırsat vermeyin. Bunlara itibar etmeyin. Devletimiz, akla karayı ortaya çıkaracak kadar güçlü ve istihbaratı kuvvetlidir. Devletimize ve kanunlarımıza sonuna kadar güvenin.

Bizler Birlik Haber-Sen Yönetim Kurulu olarak, milletimizin ve hizmet kolumuzdaki kamu görevlilerinin yanındayız. Adaletin tecelli etmesi için elimizden geleni sonuna kadar yapacağız. Milletin birliğine ve beraberliğine kast eden hain ve şeref yoksunlarının da cezalandırmaları içinde elimizden geleni yapacağız.

Milletimizin, devletimizin birliği ve bütünlüğü için teşkilat olarak Çanakkale ruhuyla meydanlarda demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyoruz. 81 ilde alanları boş bırakmıyoruz. Kanlı darbe girişiminin mimarları, tetikçileri ve senaristlerinden hesap sorulana kadar da meydanları terk etmeyeceğiz.

Bu vesileyle ülkemize ve milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunarım. Darbe karşısında canları pahasına kahramanca duran yüce milletimize şükranlarımızı sunuyorum. Demokrasi şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Okunma Sayısı : 2319

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Yeni Web Sitemizin Kullanışlı ve Daha Estetik Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz?