RTÜK 2016 Yılı 2. Dönem KİK Toplantısı Yapıldı

17/11/2016

Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası (Birlik Haber-Sen) ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) arasında 2016 yılı 2. Dönem Kurum İdari Kurulu (KİK) Toplantısı yapıldı.

Toplantı, 4688 sayılı “Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nun “Kurum İdari Kurulları” başlıklı 22. maddesi gereğince oluşturulan Kurum İdari Kurulu’nun Haberleşme işkolunda ‘Genel Yetkili Sendika’ Birlik Haber-Sen ile Posta ve Telgraf Teşkilatı yetkililerinin katılımıyla RTÜK'de gerçekleşti.

Birlik Haber-Sen adına toplantıya Genel Başkan Yardımcılarımız Mevlüt Burgaç, Cengiz Bekar ve Birlik Haber-Sen RTÜK Temsilcisi Fatih Turgut katılırken RTÜK adına ise Kurum Başkan Yardımcısı İlker Ilgın, Kaynak İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Ömer Yerli, İnsan Kaynakları Daire Başkan Yardımcısı Bilal Tülkay katıldı.

Kurum Başkan Yardımcısı İlker Ilgın’in başkanlığını yapılan toplantı gündemi şöyle:

 

Sendikamız ile RTÜK arasında yapılacak olan 2016 yılı ikinci dönem Kurum İdari Kurul

Toplantısı gündemi.

17.11.2016

 

1- Sarı basın kartının uzman ve üstü tüm kadrolara tahsis edilmesi için gerekli çalışmaların yapılması.(Daha önceki KİK toplantılarında da konu edilmiştir.)

2- Teknik denetime giden Kurum personelinin harcırahının yasal sınırlar çerçevesinde iyileştirilmesi.(Daha önceki KİK toplantılarında da konu edilmiş, talebin inceleneceği söylenmiş fakat henüz net bir cevap verilmemiştir.)

3- Dış görevlere giden personelin, kurumda bulunan araç sayısının yeterli olmadığından dolayı zorluk çektiği, bu konu hakkında görevli personelin de yeterli sayıda araç bulunmadığı beyanı da göz önüne alınarak araç sayısının arttırılması talep edilmektedir.

4-Yeni yapılan personel servisleri ihalesi kapsamında metro Bilkent durağına kurum önünden ring konulması ve cenaze, taziye ziyaretleri kapsamında kurumca servis sağlanması konusunda çalışma yapılması.      

                                                                                                                                                       BİRLİK HABER-SEN GENEL MERKEZİ

Okunma Sayısı : 1341

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Yeni Web Sitemizin Kullanışlı ve Daha Estetik Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz?