PTT A.Ş. ÇALIŞANLARI DA BAYRAM ETSİN…

12/06/2018

Kıymetli PTT A.Ş. çalışanları, PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü bayramda yaklaşık 170 merkezde çalışma yapılacağına dair bir yazıyı Başmüdürlüklere bugün itibari ile göndermiştir. Bu yazı sonrasında PTT A.Ş. çalışanları arasında büyük sıkıntı yaşanmaya başlamıştır.

Öncelikli olarak bilinmesini isteriz ki, bugüne kadar bu bayramda böyle bir çalışma yapılacağına dair bir bilgi ne bizlerle ne de çalışanlarla paylaşılmamıştır.

Bizlere bu yazı ulaştırıldıktan sonra acil olarak girişimlerimize başladık. Yaptığımız görüşmelerde PTT A.Ş. yetkilileri, PTT A.Ş.’nin bayramda vatandaşlara kesintisiz hizmete devam etmek amacı ile böyle bir girişimde bulunduklarını ifade ettiler.

Bizler de personellerin zaten özveri ile çalıştıklarını ve vatandaşında PTT’den diğer bankalarda da beklemedikleri gibi PTT’den de hizmet beklemediklerini beyan ettik. Mübarek Ramazan Bayramında personelin 3 günlük tatili fazlası ile hak ettiklerini de kendilerine ilettik.  

Yürüttüğümüz girişimler sonucu PTT A.Ş. yöneticileri konuyu yeniden değerlendireceklerini ifade ettiler.

Birlik Haber-Sen olarak bizler de bayramda çalışma yapılacağına dair Başmüdürlüklere gönderilen yazının iptal edilmesini ve 3 günlük bayram süresinde çalışma yapılmamasını istiyor, talep ediyor ve yeniden yapılacak olan değerlendirme sonucunu merakla bekliyoruz.  

PTT A.Ş. Genel Müdürü Kenan Bozgeyik bey ve yönetiminin çalışanın bu talebini geri çevirmeyeceğinide biliyoruz.

Okunma Sayısı : 2008

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Yeni Web Sitemizin Kullanışlı ve Daha Estetik Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz?