PTT A.Ş. Çalışanları Bu Bayram da Bayram Edecek

13/06/2018

Kıymetli PTT A.Ş. çalışanları, dünden itibaren yeni bir bayram krizini hep birlikte yaşadık. PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü bayramda yaklaşık 170 merkezde çalışma yapılacağına dair yazıyı dün akşam saatlerinde Başmüdürlüklere göndermişti. Yazının ardından PTT A.Ş. çalışanları arasında sıkıntılı bir süreç başlamış ve sorunun çözülmesi konusunda talepler oluşmuştu. Elhamdülillah bugün sabah itibari ile bu süreç, siz değerli çalışanların ve bizlerin istediği gibi sonuçlandı.

Genel Yetkili Sendika Birlik Haber-Sen olarak bizler ilk andan itibaren konuya sessiz kalmadık ve yetkililerle olan görüşme süreçlerimizi hemen başlattık. Yaptığımız müdahalelerin ardından PTT A.Ş. yöneticileri; konuya ve çalışanlarının durumuna duyarsız kalmadılar. Bizlere de yazı ile çıkan kararı yeniden düzenleyeceklerinin sözünü verdiler.

Birlik Haber-Sen Genel Başkanımız Ömer Budak ve PTT A.Ş. yöneticileri arasında geçen görüşme süreci nihayet olumlu sonuçlandı ve mutlu haber geldi. Bugün itibari ile Genel Müdürlük, bayram tatili hususundaki yeni yazıyı Başmüdürlüklere göndermiş bulunmaktadır. Yenilenen karar ve hazırlanan yazı neticesinde PTT A.Ş. çalışanlarına bu bayramda “Çalışma Zorunluluğu Kaldırılmış” ve “Bayram Tatili” verilmiştir.

Konuya duyarsız kalmayıp, gerekli çalışmaları yaptıkları ve bayram için izin sürecini başlattıkları için PTT A.Ş. Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, Genel Müdür Yardımcıları Osman Çetinkaya ve Yusuf Canbolat başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Başta PTT A.Ş. çalışanlarımız ve tüm üyelerimiz olmak üzere herkesin Mübarek Ramazan Bayramını kutlarız.

Okunma Sayısı : 557

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Yeni Web Sitemizin Kullanışlı ve Daha Estetik Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz?