Fazla Çalışma Ücretleri Haktır

08/11/2018

PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından 07.11.2018 tarih ve 35060843-869-E.4283 sayılı yazı ile tebliğ edilen yıllık izin, mazeret izni, sıhhi izinler, sendikal izinler ve bu izinlerde geçen sürenin çalışma saati hesaplanmasında fazla çalışma saatinden düşülmesi konusuyla ilgili yazılı itirazımızı PTT A.Ş. Genel Müdürlüğüne iletmiş bulunmaktayız.

Yıllık izin, mazeret izni, sıhhi izinler ve sendikal izinler çalışanlara kanunen tanınmış haklardır. Çalışan personel bu hakları kullanırken çalışma saatlerinin ücretlerini almaları gerekmektedir. Söz konusu izinlerin kullanımı halinde personelin bu sürelerin iş başında geçen süreler olarak haftalık 40 saatin hesaplanmasında dikkate alınarak personele ait fazla çalışma ücretlerinin eksiksiz ödenmesi kaçınılmaz bir gerçektir.

PTT A.Ş. Genel Müdürlüğünün fazla çalışma saati hesaplama tebliği konusundaki kararına karşı çıktığımızın bilinmesini isteriz. Mağduriyetlerin yaşanmaması adına PTT A.Ş. Genel Müdürlüğüne yazdığımız yazı ektedir.

Tebliğin geri çekilmemesi halinde hukuki yollardan çalışanlarının haklarını arayacağımızın bilinmesini ister, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Okunma Sayısı : 213

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Yeni Web Sitemizin Kullanışlı ve Daha Estetik Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz?