Başkanlarımız Samsun Şubemizin Düzenlediği Temsilciler Toplantımıza Katıldılar

10/02/2018

Temsilcilerimiz ile gerçekleştirdiğimiz toplantıya PTT AŞ İnsan Kaynakları Daire Başkanımız Engin DEMİR bey ile birlikte katılarak dile getirilen sorun ve sıkıntıları dinleyip çözüm önerileri üzerinde tartıştık.

Başkanlarımız Samsun Şube Başkanlığımızın düzenledikleri, işyeri temsilcileri toplantısına katıldılar.

Genel Başkanımız Ömer Budak, PTT AŞ İnsan Kaynakları Daire Başkanı Engin Demir, Genel Başkan Vekilimiz Gürbüz İnaltekin, Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Karagöz ve Samsun İl Başkanımız Mustafa Toprak, Samsun Şube Başkanlığımızın düzenledikleri, iş yeri temsilcileri toplantısına katıldılar.

Programda konuşan Genel Başkan Ömer Budak, Genel Yetkili Sendika olarak, Toplu Sözleşmede, Kamu Personeli Danışma Kurulunda ve Kurum İdari Kurulunda elde ettikleri kazanımlar hakkında bilgi verdi.

Birlik Haber-Sen’in kurulduğu gün kuşandığı değerler ve hizmet sendikacılığı vizyonuyla, adil bir düzen ve daha yaşanılabilir bir dünya için yola çıktıklarını belirten Genel Başkan Ömer Budak, “Bizim varlık sebebimiz bu davada olmak, zaferimiz ise bu davada ölmektir. Yolumuz uzun olabilir. Bu yolda birçok engellerle karşı karşıya kalabiliriz. Ancak, yolumuzun uzunluğu, davamıza olan inancımızı artırır. Ne mutlu bu Hak davada canla başla koşanlara. Ne mutlu sizlere ve ne mutlu bizlere” dedi.

Budak, Birlik Haber-Sen fikri derinliğini, hoşgörüsünü ve aksiyonerliğini Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’den aldığını vurgu yaparak şunları söyledi: “Kurulduğumuz günden itibaren kamu görevlilerinin hak arama mücadelesinin öncülüğünü üstlendik. Özgür birey, sivil toplum ve gerçek anlamda demokratik hukuk devletinin inşasında öncülük ettik. Bütün kadrolarımızla davaya sadakat ve samimiyetten taviz vermeden, hedeflerimize ulaşmak için, hem milletimizle hem de kamu görevlileriyle aynı istikamete doğru yol aldık. Mazlumların yarasını sarma, özgürlük isteyen milyonların sesi olma, kamu görevlilerinin ekmek ve emeğinin geleceğini garanti altına alma bakımından tarihi roller üstlendik. Bu yönüyle Birlik Haber-Sen, emek örgütü olmanın yanında, bir özgürlük hareketidir. Kıymetli Dava Arkadaşlarım, bu yolda görünmek kolay, olmak ise zordur. Ve ancak bu yolda olanlar iz bırakacaktır. Bizim izlerimiz ise bütün sisleri dağıtacaktır.”

Birlik Haber-Sen olarak sendikal tarihe geçen çalıştaylar düzenlediklerine dikkat çeken Genel Başkanımız Ömer Budak, “PTT A.Ş. Genel Müdürü Kenan Bozgeyik Beyin, Birlik Haber-Sen olarak düzenlediğimiz “BÜYÜK PTT ÇALIŞTAYINA” katılması ve çalışanların yanında göstermiş olduğu yaklaşımdan sonra İnsan Kaynakları Daire Başkanımız Engin Demir Beyinde bu toplantımıza katılması PTT A.Ş. çalışanlarının beklentilerinin karşılanması adına bundan sonrada olumlu adımların atılacağının en büyük göstergelerinden birisi olmuştur. Bu vesileyle çalışanların sorun ve sıkıntılarını yerinde tespit etme adına toplantımıza katılan Engin Demir beye çalışanlar adına teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim” diye konuştu.

Açılış konuşmasını yapan Samsun Şube Başkanımız Mustafa Toprak, ise “Bizlerin sendikal anlayışı, hizmet sendikacılığıdır. Sendikal rekabet her zaman vardır. Fakat biz kimseyi küstürmeden, kırmadan sendikacılık yapıyoruz. Birlik Haber-Sen olarak her zaman hizmet kolu çalışanlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi. 

Okunma Sayısı : 791

Haber Fotoğrafları

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Yeni Web Sitemizin Kullanışlı ve Daha Estetik Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz?