Başkanlarımız Erzurum’da Bir Takım Ziyaretlerde Bulundular

24/11/2017

Genel Başkanımız Ömer Budak, Genel Başkan Vekilimiz Gürbüz İnaltekin, Genel Başkan Yardımcımız Cengiz Bekar, Erzurum teşkilatımızı ziyaret ederek bir takım ziyaretlerde bulundular. Erzurum Şubemizin düzenlediği temsilciler toplantısına katıldılar.

İlk olarak Erzurum Şube Başkanımız Bülent Ceyran ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret eden Genel Başkanımız Ömer Budak, Genel Başkan Vekilimiz Gürbüz İnaltekin ve Genel Başkan Yardımcımız Cengiz Bekar, Şube Başkanımız Bülent Ceyran’ dan çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Erzurum Şube Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle istişarelerde bulundular.

Genel Başkanımız Ömer Budak, Genel Başkan Vekilimiz Gürbüz İnaltekin ve Genel Başkan Yardımcımız Cengiz Bekar, Erzurum Şube Başkanımız Bülent Ceyran ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte, PTT A.Ş. Erzurum Başmüdürü Kamil Eti’yi, Başmüdür Yardımcı Ramazan Elmaz’ ı, Başmüdürlüğe bağlı birim müdürlüklerini, PİDM Müdürlüğünü, Yakutiye PTT Merkez Müdürlüğünü, Erzurum PTT Merkez Müdürlüğünü, Üniversite PTT Merkez Müdürlüğünü ziyaret ederek çalışanlarla bir araya geldiler. Sıkıntı ve taleplerini dinleyen Başkanlarımız, sıkıntıların çözümü konusunda ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

Erzurum PTT A.Ş. 'deki çalışmalarımızı tamamlayan Başkanlarımız, TRT Erzurum Müdürlüğünü ziyaret ederek İl Müdürümüz Ayca Yarol Alemdar ile çalışanlar hakkında istişarelerde bulundular.

Memur-Sen Erzurum İl Temsilciliğine Ziyaret

Genel Başkanımız Ömer Budak, Genel Başkan Vekilimiz Gürbüz İnaltekin, Genel Başkan Yardımcımız Cengiz Bekar, Memur-Sen Erzurum İl Temsilciliğini ziyaret ederek İl Başkanı Abdullah Duman ile görüş alışverişinde bulundular.

Başkanlarımız Temsilciler Toplantısına Katıldılar

Genel Başkanımız Ömer Budak, Genel Başkan Vekilimiz Gürbüz İnaltekin, Genel Başkan Yardımcımız Cengiz Bekar, ziyaretlerinin ardından Erzurum Şube Başkanımız Bülent Ceyran ve Yönetim Kurulu üyelerinin organize ettikleri temsilciler toplantısına katıldılar.

Programa Başkanlarımızın yanı sıra PTT A.Ş. Erzurum Başmüdürü Kamil Eti, Başmüdür Yardımcısı Ramazan Elmas, TRT İl Müdürü Ayça Alemdar, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyemiz Nesim  Cömert, Erzurum 8 Nolu Şube Başkanı Bülent Ceyran, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Erzincan İl Başkanımız Mustafa Sevilir, Erzincan İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Bayburt İl Başkanımız Kemal Çetin ve TRT Erzurum İl Temsilcisi Ümit Güvercin, Erzurum Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Eser Bakırcı ve çok sayıda iş yeri temsilcimiz katıldı.

Programda konuşan Genel Başkan Ömer Budak, Genel Yetkili Sendika olarak, Toplu Sözleşmede, Kamu Personeli Danışma Kurulunda ve Kurum İdari Kurulunda elde ettikleri kazanımlar hakkında bilgi verdi.

Birlik Haber-Sen’in kurulduğu gün kuşandığı değerler ve hizmet sendikacılığı vizyonuyla, adil bir düzen ve daha yaşanılabilir bir dünya için yola çıktıklarını belirten Genel Başkan Ömer Budak, “Bizim varlık sebebimiz bu davada olmak, zaferimiz ise bu davada ölmektir. Yolumuz uzun olabilir. Bu yolda birçok engellerle karşı karşıya kalabiliriz. Ancak, yolumuzun uzunluğu, davamıza olan inancımızı artırır. Ne mutlu bu Hak davada canla başla koşanlara. Ne mutlu sizlere ve ne mutlu bizlere” dedi.

Budak, Birlik Haber-Sen fikri derinliğini, hoşgörüsünü ve aksiyonerliğini Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’den aldığını belirterek şunları söyledi: “Kurulduğumuz günden itibaren kamu görevlilerinin hak arama mücadelesinin öncülüğünü üstlendik. Özgür birey, sivil toplum ve gerçek anlamda demokratik hukuk devletinin inşasında öncülük ettik. Bütün kadrolarımızla davaya sadakat ve samimiyetten taviz vermeden, hedeflerimize ulaşmak için, hem milletimizle hem de kamu görevlileriyle aynı istikamete doğru yol aldık. Mazlumların yarasını sarma, özgürlük isteyen milyonların sesi olma, kamu görevlilerinin ekmek ve emeğinin geleceğini garanti altına alma bakımından tarihi roller üstlendik. Bu yönüyle Birlik Haber-Sen, emek örgütü olmanın yanında, bir özgürlük hareketidir. Kıymetli Dava Arkadaşlarım, bu yolda görünmek kolay, olmak ise zordur. Ve ancak bu yolda olanlar iz bırakacaktır. Bizim izlerimiz ise bütün sisleri dağıtacaktır.”

Açılış konuşmasını yapan Erzurum Şube Başkanı Bülent Ceyran, ise Erzurum Şube olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek şunları söyledi: “Bizlerin sendikal anlayışı, hizmet sendikacılığıdır. Sendikal rekabet her zaman vardır. Fakat biz kimseyi küstürmeden, kırmadan sendikacılık yapıyoruz.”

Okunma Sayısı : 395

Haber Fotoğrafları

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Yeni Web Sitemizin Kullanışlı ve Daha Estetik Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz?